l l l
  HOME INFO PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY JIŘÍ RAŠKA HISTORIE PARTNEŘI  
m
 

SVĚTOVÝ POHÁR ŽEN

 
V dobách dávno minulých, kdy se skoky na lyžích teprve rodily a nejčastějším materiálem ke stavbě můstků býval jen a jen sníh, oddávali se této kratochvíli zimních sportů nejen muži, ale i ženy. V následujících desetiletích se však skákání na lyžích stalo výhradně doménou mužů, kteří psali historii těch nevýznamnější soutěží. Ve století jedenadvacátém se o své slovo přihlásily i zástupkyně něžného pohlaví.
Od sezony 2004/2005 soutěží v rámci Kontinentálního poháru. Na mistrovství světa se představily premiérově v Liberci v roce 2009. Prvního ročníku nejvyšší skokanské soutěže, Světového poháru, se dočkaly teprve v sezoně 2011/2012. Jejich touha a snahy o zařazení jejich sportu do programu olympijských her byly po neúspěšném soudním procesu naplněny až v ruské Soči v roce 2014.
Nyní se jejich cíle upínají k dalšímu svátku zimních sportů – k olympijským hrám v Pyeongchangu. Skokanky bojují o místa na olympijských hrách a jejich zápolení budete moci vidět na vlastní oči i během dvou letních závodů ve Frenštátě pod Radhoštěm, kam se sjede elita ženského skoku na lyžích. A kterých skokanek se můžeme dočkat?

Rakušanky Daniely Iraschky Stolz – první ze zástupkyň něžného pohlaví, které přeskočila metu dvou set metrů.
Japonky Sary Takanashi – 90 startů ve Světovém poháru přetavila v 53 vítězství, čtyřikrát opanovala celkové hodnocení SP
Američkanky Sarah Hendrickson - vítězka 13 závodů SP, mistryně světa
Norky Maren Lundby – vítězka čtyř závodů SP
Němky Carina Vogt – dvojnásobná mistryně světa a především první ženská olympijská vítězka

Zahanbit se nebudou chtít nechat ani Češky v čele s Barborou Blažkovou a Zdenou Pešatovou.